Založ si blog

Prostredník od Gorily za Gorilu pre Hlinu

Gorila, toto magické slovo nedávnych mrazivých dní  je už akosi v úzadí. Na verejnosť ho po dlhšej odmlke vytiahol pán Hlina od Matovičovcov na úvod 3. Schôdze NRSR pre toto  6. Volebné obdobie. A to tým, že požiadal ministra vnútra Kaliňáka, aby v NRSR predniesol pred plénom aj pred verejnosťou, stav vyšetrovania tejto megakauzy.

O tomto návrhu sa v pléne hlasovalo. Z 136 prítomných hlasovalo 135  a to tak, že 130 bolo ZA, 1 bol proti, 4 sa zdržali a 1 nehlasoval. Pre zaujímavosť proti bol poslanec za SMER-SD Kubánek, Stanislav, zdržali sa : SMER-SD Matejička, Vladimír, Cicoň, Antonín, Glenda, Tibor a MOST Šebej, František Nehlasoval SMER-SD Muňko, Dušan. Zaujímavosťou je, že predkladateľ návrhu Hlina, Alojz, nebo prítomný na hlasovaní. Samozrejme však je dôležité to, že absolútna väčšina parlamentu je za túto správu. To znamená že kauza tíško niekde „bublá”, otázka je či ju hasia, alebo objasňujú, alebo neexistujú žiadne dôkazy, alebo už neexistujú…. Tých špekulácií je naozaj veľa preto som aj ja zvedavý na túto Kaliňákom prednesenú správu o priebehu vyšetrovania. Dôležité nie je to čo sa deje na verejnosti v pléne pred kamerami, ale to čo sa deje v zákulisí na chodbách, kluboch, bytoch…  Sporným sa stala zákulisná roztržka medzi Hlinoma Bugárom pre nomináciu  Daniela Végha MOSTom na miesto predsedu Dozornej rady Fondu národného majetku. Predseda Mostu-Híd Béla Bugár ukázal poslancovi Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Alojzovi Hlinovi prostredník. Dôvodom bola Hlinova kritika nominácie Daniela Végha. Tvrdí: Len som mu povedal, že s tou nomináciou pána Végha to bolo zlé. Že to je brnkanie na nervy ľuďom a tá reakcia ma prekvapila. Ja si naozaj vyprosujem, aby mi niekto ukazoval prostredník. Ja som už starší pán, naozaj si to vyprosujem. Bugár potom klamal, že prostredník mu neukázal, ale ako potvrdil kamerový záznam, pravda to bola a Bugy klamal. Gorila, FNM, Végh, prostredník? Toto mi je nejaké povedomé. Pozrime sa teda čo sa píše v Golile o nejakom Végovi z pozadia SMK.

V spise Gorila, čítame:

Haščák predstavil Malchárkovi novú koncepciu fungovania FNM SR. Pôvodne chceli odvolať prezidenta FNM SR Jozefa Kojdu, ale neskôr sa rozhodli, že ho len odstavia od rozhodovania. O všetkom v prezídiu FNM bude rozhodovať pätica Igor Grošaft (SDKÚ), Stanislav Janota (KDH), Milan Krajniak (KDH), František Stano (SDKÚ) a Mikuláš Kačaljak (pôvodne ANO, hmotne ho zainteresúva člen výkonného výboru Jozef Jurica), ktorá prehlasuje zvyšných 4 členov prezídia FNM (Világiho otroci Végh a Duray za SMK, Kojda, Plechlo). Uvedená pätica bude činnosť koordinovať s členmi výkonného výboru Anna Bubeníková (SDKÚ) – riaditeľka sekcie zakladateľských činností a výkonu práv akcionára FNM, Jozef Jurica (pôvodne ANO) – riaditeľ sekcie prípravy a realizácie predajov FNM, Ján Ďurana (SDKÚ) – riaditeľ sekcie reštitúcií a bezodplatných prevodov FNM a štvrtým členom, ktorého namiesto Mariána Karkuša (ANO) nedávno dosadil Haščák, ale nepamätá si jeho meno (pravdepodobne Roman Guderna). Ad hoc, v závislosti od konkrétneho privatizačného prípadu budú ešte priberať podpredsedu výkonného výboru Petra Huňora (SDKÚ) alebo dvoch členov výkonného výboru za KDH (Jozef Mihalik, Anton Brath) – tak aby mali potrebných 6 hlasov na prehlasovanie v 11 člennom výkonnom výbore FNM. Haščák má takýto systém fungovania dohodnutý už s financmajstrom SDKÚ Igorom Kucejom a s KDH. Ešte to musí schváliť Palacka. Bubeníková hovorí, že ako problém sa jej javi, že hneď ako začala získavať informácie okolo

Východoslovenskej vodárenskej tak Vladimil Podstránsky (financmajster SMK) volal Stanislavovi Hrehovi (predseda predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti), že Bubeníková im tam začína „núrať”. Na činnosť Bubeníkovej vo WS sa predsedu dozornej rady WS Antona Bratha pýtal aj Daniel Végh (predseda výkonného výboru FNM za SMK). Végh chcel od Bratha všetky podklady čo Brath a Bubeníková riešia vo Východoslovenskej vodárenskej. Végh to zdôvodnil, že uvedené podklady požaduje Ministerstvo financií (Podstránsky). Z uvedeného sa javí, že na predaj prevádzkovej činnosti Výchoslovenskej vodárenskej spoločnosti má najväčší záujem SMK, ktorá vníma Bubeníkovú a PENTU ako neželanú konkurenciu. Bubeníková navrhuje možnosť podsunúť redaktorke STV, ktorá sa zaoberá Podtatranskou vodárenskou spoločnosťou (viď relácia Reportéri na STV1 „Nenápadný škandál”) informácie zo zistení vo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, čo by mohlo odvrátiť pozornosť od Podtatranskej vodárenskej spoločnosti. Haščák súhlasí.

Bubeníková hovorí, že zasadala dozorná rada. V tejto súvislosti sa na FNM spustila dosť veľká hádka a na Bubeníkovú a Jozefa Juricu zaútočil Jozef Mihalik (riaditeľ sekcie kapitálového trhu a dlhopisov FNM, zároveň predseda predstavenstva Polikliniky Tehelná, a.s.), ktorý im vyčítal, že neplnia platné uznesenie Prezídia FNM o príprave materiálu do vlády (pravdepodobne navýšenie Zl Polikliniky Tehelná) v čom ho podporil aj Daniel Végh (predseda výkonného výboru FNM). Haščák sa pýta či bol na zasadnutí aj Jozef Kojda (prezident FNM). Bubeníková hovorí, že nie, že Kojda keď sa riešia komplikované problémy, tak má zdravotné problémy, aj teraz mal nejaké žalúdočné ťažkosti. Bubeníkovej sa v súvislosti s Poliklinikou Tehelná zastal Peter Huňor (podpredseda výkonného výboru FNM a zároveň člen DR Polikliniky Tehelná). Bubeníková hovorí, že jej Peter Huňor dal na vedomie aj zápisnicu z rokovania dozornej rady. Riaditeľ Polikliniky Tehelná (Peter Rea), keď sa dozvedel, že sa koná dozorná rada, tak si zobral na ten deň dovolenku. Jurica, keďže nemá z polikliniky žiadne peniaze dal od toho ruky preč a zhodil to na Bubeníkovú. Bubeníková a Haščák teraz zvažujú možnosť dať Jozefovi Mihalikovi 200 tis. Sk aby do toho nevŕtal. Mihalika osloví s ponukou Haščák. Haščák vysvetľuje Bubeníkovej, že má desiatky skúseností, že je lepšie sa dohodnúť ako bojovať. Bojovať odporúča len ak sa nedá dohodnúť. Haščák navrhuje v súvislosti s poliklinikou Tehelná osloviť s finančnými ponukami všetkých rozhodujúcich predstaviteľov Výkonného výboru FNM s ponukami 200 – 300 tis. Sk. Bubeníková súhlasí. Cca 10 min. hovoria o technike navýšenia základného imania Polikliniky Tehelná o 20 mil. Sk ich záujmovou skupinou takým spôsobom, aby to nevzbudzovalo podozrenia zo skrytej privatizácie.

Viac som o Végovi teda prakticky o slove „végh” v Gorile nenašiel, ale samozrejme tam je čo a ako sa delilo pre členov SMK. V Gorlila sa teda o ňom píše. MOST ho znovu nominoval do FNM, Gorilu ešte nikto neprehlásil za fikciu. Takže pán Bugár prečo ten prostredník? Či práve pre to?

Video:

http://tivi.azet.sk/video/1316789/nezbednik-bugar-ukazal-hlinovi-prostrednik-tu-je-dokaz.html

Bude kandidovať? Či nebude? To je alfa otázka! ! !

13.08.2013

Začína sa nám zvolebnievať, prezidentské voľby nám klopú na dvere. Momentálny priebeh kampane je v podobe zopár bilbordov po Slovensku, sem tam nejaký šplech do tlače či na obrazovke. Ale viac »

Český „truc” je možno riešením pre Slovensko

27.06.2013

Ako tak sledujem čo sa deje u susedov v Čechách, napadlo ma, že to vôbec nie je zlé riešenie : ) Skúsim Vám to teda vysvetliť ako to myslím, najprv však k politike našich českých bratov viac »

Politický generálny prokurátor rovná sa beztrestnosť a pohoda

18.06.2013

Nie je náhoda že voľba GP je pre politikov mimoriadne dôležitá, nie je náhoda, že trvá tak dlho, nie je náhoda, že ani súčasná opozícia za čias Ivety Radičovej ho nevedela zvoliť. Ide viac »

Peniaze

Brusel hodnotí slovenský rozpočet dobre, ale nezaradil ho medzi prémiové

22.11.2017 16:40

Rozpočet Slovenska na budúci rok výraznejšie z pravidiel Paktu stability a rastu nevybočuje, medzi premiantmi Európy však tentokrát chýba.

ponorka

Od zmiznutia argentínskej ponorky uplynul týždeň. Stále sa nenašla žiadna stopa

22.11.2017 16:02

Šance na prežitie posádky sú už veľmi malé, pretože podľa expertov kyslík v tejto ponorke vydrží od posledného vynorenia maximálne desať dní.

Hammond

Británia vyčlení na brexit tri miliardy libier, oznámil britský minister financií

22.11.2017 15:56

"Do prípravy brexitu sme investovali už takmer 700 miliónov libier a dnes vyčleňujeme pre najbližšie dva roky ďalšie tri miliardy libier," povedal minister financií Philip Hammond poslancom.

svadba, podpis,

Zo svadby z trucu bola láska na celý život, manželia zo Žiliny sú svoji už 60 rokov

22.11.2017 15:44

Dnes 87-ročný Milan Šmárik a jeho manželka Jarmila (81) si povedali svoje áno 16. novembra 1957.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 54706x
Priemerná čítanosť článkov: 1886x

Autor blogu

Kategórie